Про алюміній Амг можна почути досить часто. Чим даний вид металу відрізняється від звичайного алюмінію та чи є взагалі такі відмінності?

До алюмінію Амг відноситься цілий ряд сплавів груп Al-Mn. Серед притаманних даній категорії металів властивостей:

  • стійкість до появи іржі;
  • відмінні пластичні властивості;
  • хороша міцність;
  • високі показники зварюваності;
  • стійкість до знижених температур;
  • універсальність.

При вивченні алюмінію марки Амг можна помітити закономірність – його механічні характеристики безпосередньо залежать від температурних показників гарячого прокату і процентного включення до складу магнію. Такі сплави (магналії) не потребують додаткової термічної обробки з метою їх зміцнення.

Типи сплаву і область застосування

Магналії легко піддаються зварюванню, завдяки чому для їх з’єднання підходять найрізноманітніші методи. Вони стійкі до впливу морської води, мають непогану міцність (хоча вона нижче, ніж у термічно зміцнених марок). Магналіям притаманні чудові пластичні характеристики, що також позначається на сфері їх експлуатації.

Серед найбільш популярних марок – АМг1, АМг2, АМг3, АМг4, АМг5, АМг6 і інші варіанти. Термічно зміцнені марки, Д16 і В95, користуються не меншим попитом.

Для підвищення міцності алюмінію Амг використовують метод нагартовки. У такій ситуації підвищується межа плинності і опірності розриву сплаву. Самі високі характеристики притаманні алюмінію Амг 4,5,6 і 61 груп. Ці ж сплави характеризуються хорошою пластичністю.

Алюміній Амг найчастіше поставляється в листах товщиною 0,3-10 мм. Використовується такий прокат при виробництві побутової техніки, гідравлічного обладнання, обшивки транспорту, при створенні будівельних конструкцій, для виготовлення промислових запчастин. Нерідко цей прокат затребуваний при виробництві віконних профілів і балконних блоків.

Марка Амг 5 затребувана як матеріал для виробництва заклепок, неважких перегородок, трубопроводів, арматури, внутрішніх елементів обшивки судів.

Найбільш коррозостійкий сплав АМг5В, а також марки АМг6 і АМг61 застосовуються для виготовлення міцних елементів конструкцій судів.

Сплав марки АМг2 відмінно з’єднується усіма видами зварювання, легко піддається деформації як в холодному, так і в гарячому стані. Інтервал для гарячого деформування розташований в діапазоні 340-4300С, охолодження після обробки не потрібне.

Ціна алюмінію Амг

Скільки коштує алюміній марки Амг? Ціна сплаву безпосередньо залежить від його складу, а, отже – властивостей. Так, чим вище процентне співвідношення в сплаві магнію, тим більшою буде вартість металопродукції