Алюміній АД0 – це ливарний алюмінієвий сплав, який відноситься до групи сплавів з дуже низьким вмістом домішок. Такі сплави використовуються для створення продукції високої якості, яка потребує високої корозійної стійкості та міцності.


Розшифровка АД0 

АД0 - позначення ливарного алюмінієвого сплаву, яке використовується відповідно до ГОСТ 4784-97 "Литі алюмінієві сплави". Літера "А" означає, що сплав виготовлений з чистого алюмінію, а цифра "0" вказує на відсутність інших добавок елементів.

Таким чином, алюміній АД0 – це чистий ливарний алюмінієвий сплав без домішок. Він має гарну ливарну здатність і високу корозійну стійкість, що робить його ідеальним для виробництва виробів, які будуть використовуватися в агресивних умовах.

Хімічний склад та властивості

Сплав АД0 складається головним чином з алюмінію (понад 99%), а також містить наступні домішки:


Таблиця 1. Хімічний склад алюмінію АД0

ЕлементиЗміст, %
АлБільше 99
Fe0,1
І0,15
с0,05
Мн0,03
Zn0,03
з0,03

Таблиця 2. Механічні властивості алюмінію АД0

ПараметрЗначення
Межа міцності, МПа50
Межа плинності, МПа30
Подовження при розриві, %35
Твердість по Брінеллю, МПа25-30
Модуль пружності, ДПа70-75

Алюміній АД0 має хорошу ливарну здатність і має високу корозійну стійкість, що робить його ідеальним для виробництва виробів, які будуть піддаватися впливу вологи або агресивних середовищ. Він також добре підходить для виробництва виробів методом гарячого та холодного штампування, що дозволяє створювати деталі різної складності.


Сплав АД0 широко використовується в авіаційній та космічній промисловості, так як він має високу міцність і легкість. Він також знаходить застосування у виробництві металевих конструкцій, у тому числі для будівництва будівель та мостів.

Переваги алюмінію АД0 включають:

  • Висока корозійна стійкість, яка робить його ідеальним для виробництва виробів, які використовуватимуться в агресивних умовах.
  • Висока міцність при низькій вазі, що робить його ідеальним для створення легких та міцних конструкцій.
  • Хороша ливарна здатність, що дозволяє легко створювати деталі різної форми та складності.
  • Відсутність магнітних властивостей, що дозволяє використовувати алюмінієві конструкції електротехніки.

Однак слід зазначити, що алюміній АД0 не має високої твердості і може зазнавати деформації при сильних ударах. Тому він не рекомендується для виробництва виробів, які будуть зазнавати значних механічних навантажень.

Щоб поліпшити механічні властивості алюмінію АД0, його можна легувати іншими елементами. Наприклад, додавання магнію і кремнію до сплаву дозволяє отримати алюмінієвий сплав з високою міцністю та стійкістю до корозії, який використовується у виробництві автомобільних деталей.

загальні характеристики

Нижче наведено деякі загальні характеристики алюмінію АД0:

  • Щільність: 2,7 г/см³
  • Температура: 660°C
  • Коефіцієнт теплового розширення: 23,4 х 10^-6 K^-1
  • Теплопровідність: 222 Вт/(м·K)


Купити листи алюмінію АД0 в Україні

ТОВ "Метал Холдинг Трейд" продає листи алюмінію АД0 з доставкою по всій Україні. Зверніться до нас за консультацією за телефоном  +380675394821